Goodwill Edu

Proje Bilgileri

Proje Adı: Goodwill Edu
Proje Alan Adı: goodwilledu.site
Proje Ekip Üyeleri: Çiğdem DURMAN, Hanım KARAÇOĞLU
Mentör Adı: Mehmet Remzi TÜRK


Merhaba sevgili okurlar,

Bugün size Web Tasarımı dersi kapsamında yaptığımız bir projeden bahsedeceğiz. Günümüzde git gide farkındalığı artan özel eğitim kapsamında maalesef dünyada ve özellikle de ülkemizde yeteri kadar program ve yazılımlar bulunmamaktadır. Biz de bu noktada hem bir farkındalık yaratmak hem de daha önce üzerine yoğunlaşılmamış bir alanda ilerlemek istedik. Böylelikle özel eğitim sitemiz olan goodwilledu.site uygulamaya geçmiş oldu. “Goodwill” ingilizcede iyi eğitim anlamına gelmektedir. “Edu” ise education yani eğitimin kısaltılmış halidir. Böylelikle iyi niyetli eğitim olarak goodwill.site ortaya çıkmış oldu.

Gelelim sürecimizin nasıl ilerlediğine. Proje kapsamında fikrimizi bulduktan sonra hoca tarafından bize atanan Mehmet Remzi bu süreçte bize mentorlük etti. İlk iletişimimiz telefon üzerinden mesaj ile gerçekleşti. Kendisi yardımsever bir şekilde mesaj attığımız gün bizim ile bir araya gelip projemiz hakkında konuşmayı kabul etti. Projemizin detayını ise sitemizde de yer alan şu cümlelerle özetlemek isteriz.

“ goodwilledu.site Özel öğretime yönelik uygulama geliştiricileri, yatırımcıları ve öğrenci velilerinin bir araya getiren eğitim platformudur.

Uygulama geliştirici proje taslağını siteye yükler ve yatırım hedefini belirler. Yatırımcılar isterlerse melek yatırımcı olarak isterlerse de beğendikleri proje için sponsor olarak uygulamanın geliştirilmesi için destek olur.

Uygulama geliştirici projeyi tamamladığında demo surümünü yayınlayarak velilere sunar. Veliler uygulamanın deneme sürümünü kullanıp öğrencilerin eğitimine olan katkısını gördükten sonra uygulamayı satın alır.”

Mentorümüz ile ilk buluşmamızda kendisi bizi sıcak bir gülümsemeyle karşıladı. Birbirimiz ile tanışma sürecinden ve birazda okuldaki ortak tanıdığımız hocaları çekiştirdikten (☺) sonra projemiz hakkında konuştuk. İlk görüşmemizde sitemizin genel krokisini çizip hangi kullanıcıların hangi yetkilerinin olacağını ve hangi sayfaları görebileceğini kararlaştırdık. 


İki hafta sonrasında internet üzerinden sitemizin güncel halini kendisi ile paylaştık. Grup olarak bizim aynı zamanda çalışıyor olmamız ve onunda işlerinin yoğunluğundan dolayı yüz yüze bir araya gelemediğimiz için Skype üzerinden kendisi ile sitemizin güncel hali üzerinden konuştuk. Sitede bazı noktalarda takıldığımız kodlar ile ilgili kendisinden destek aldık. Çalışmayan kodlarımızı beraberce düzelttik.

2. görüşmemizin üzerinden bir hafta geçmişti ki mentorümüzün artık askere gitme zamanı yaklaşıyordu. Sitemizin en son versiyonu üzerinden konuşup takıldığımız noktalarda kendisinden destek alıp hayırlı tezkereler dileyerek mentorümüzü askere uğurladık. Bizim için çok keyifli ve güzel bir süreçti. Kendisine buradan tekrar teşekkürlerimizi iletiyoruz.


Mentor sürecinin bize neler kazandırdığından da ayrıca bahsetmek isteriz.

Çiğdem Durman: “Benim için çok keyifli bir süreçti. Her ne kadar bu alanda ilerlemeyi düşünmüyor olsam da sektörde çalışan birisinin bakış açısını görmek, hayal edilenin nasıl tasarıma dönüştüğünü görmek benim için çok öğreticiydi. Aynı zamanda iletişim ve zaman yönetimi konusunda da bana katkıları oldu. Bu fırsatı yaşatan hocamıza ve mentorümüze teşekkür ederim.”

Hanım Karaçoğlu: “Çok keyifli ve verimli bir süreçti. Bu alanda ilerlemeyi düşünmeme rağmen mentorumuz ile ilerlettiğimiz proje alana karşı bakış açımı değiştirdi. Bu imkanı tanıyan hocamıza teşekkür ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir